misja i wizja

MISJA

• W przedszkolu każde dziecko czuje się bezpieczne, szczęśliwe, wyjątkowe i akceptowane.
    • Każde dziecko zna swoje prawa i obowiązki.
    • Każde dziecko traktowane jest podmiotowo oraz indywidualnie.
    • Każde dziecko poznaje, uczy się i kultywuje tradycje.
    • Każde dziecko poznaje zdobycze techniki i ich praktyczne zastosowanie.
    • Każde dziecko uczy się kochać i szanować przyrodę, poznawać ją wszystkimi zmysłami i żyć z nią w równowadze – kształtujemy postawy proekologiczne.
    • Kształtujemy postawę przynależności do swojego kraju.
    • Rozbudzamy wiarę dziecka we własną skuteczność.
    • Stwarzamy naszym wychowankom, warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę ich potrzeb i możliwości.
    • Kreujemy postawy twórcze oraz wspieramy działania dziecka w różnych dziedzinach aktywności.
    • Pomagamy dzieciom w pozytywnym postrzeganiu siebie i rozumieniu swoich uczuć.
    • Umożliwiamy rodzicom uczestnictwo w codziennym życiu placówki.

Wizja

• Przedszkole jest drugim domem – bezpiecznym, bajkowym, estetycznym i funkcjonalnym.
    • Dobro dziecka jest dla nas priorytetem.
    • Rodzice darzą nas zaufaniem i chętnie współpracują z nami –jesteśmy otwarci na Wasze sugestie i propozycje.
    • Nauczyciele podejmują wyzwania związane z doskonaleniem zawodowym i warsztatu swojej pracy, otwarci są na wszelkie innowacje oraz eksperymenty pedagogiczne, dzielą się swoją wiedzą  i umiejętnościami, dostrzegają i rozwijają zdolności swoich wychowanków.
    • Personel dba o wizerunek przedszkola w środowisku.
    • Kadra kierująca przedszkolem dba o rozwój przedszkola przez działania menadżerskie i oświatowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!